Kiedy jechać na Kubę?

Wakacje na Kubie to marzenie niejednej osoby. Wczucie się w niepowtarzalny klimat tego kraju i poznanie zupełnie innych obyczajów, musi być wspaniałym przeżyciem.

Kuba | Wakacje na Kubie to marzenie niejednej osoby
Kuba | Wakacje na Kubie to marzenie niejednej osoby (by miki60)

Termin wyjazdu na Kubę najlepiej wyznaczyć na okres pomiędzy lipcem a sierpniem, ponieważ w tym czasie panuje tam najładniejsza pogoda.

Równie dobrym terminem jest okres od połowy grudnia do połowy marca. Warto dodać, iż niestety w tym czasie bilety lotnicze na Kubę są bardzo drogie.


Jeśli chce się zobaczyć Kubę i nie stracić przy tym majątku, najlepiej zarezerwować bilety na okres pomiędzy listopadem a kwietniem, kiedy połączenia lotnicze są tańsze, a same ceny w hotelach i na całej wyspie znacznie niższe, niż w szczycie sezonu.

W tym czasie turystów na Kubie jest niewielu, a pogoda jak najbardziej sprzyja zwiedzaniu wyspy. Nie jest jeszcze zbyt gorąco, a czas występowania gwałtownych cyklonów powinien być w fazie schyłkowej. Najlepiej więc pojechać w te strony w czasie naszej zimy.

Kuba | Skąpane w słońcu kubańskie miasteczko
Kuba | Skąpane w słońcu kubańskie miasteczko (by dariorug)

Nie poleca się wyjazdu na Kubę w czasie pory deszczowej, ponieważ oprócz obfitych opadów, turyści i mieszkańcy narażeni są na silne cyklony.

Nasze strony:

Czechy
Czechy
Kambodża
Kambodża

Kiedy jechać na…

Kiedy jechać na Kubę? Wakacje na Kubie to marzenie niejednej…

Varadero - wspaniały…

Varadero Największy kurort turystyczny Kuby położony na półwyspie Hicacos, około…

Hawana: stolica Kuby

Hawana Czwarte co do wielkości miasto na Karaibach, liczące ok.…

Klimat Kuby

Klimat Kuby Kuba jest największą wyspą leżącą na Morzu Karaibskim.…

Miejsce na Twoją reklamę.
Kontakt

Polecamy: